Sposoby na tanie gotowanie cz. 1

Masterchef - Tanie gotowanie
Facebook Twitter Plusone

W Internecie pojawia się mnóstwo przepisów na tanie potrawy, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w bardzo prosty sposób możemy oszczędzić, bez konieczności rezygnowania z dań, które tak uwielbiamy. Przestawiamy kilka cennych rad, które z pewnością powinna wykorzystać każda Pani domu.

Jadajmy razem

W dzisiejszych czasach zebrać całą rodzinę przy wspólnym stole to nie lada wyzwanie. Kończmy pracę, czy zajęcia w szkole o różnych porach, więc zazwyczaj obiady jadamy osobno. Jednak jeśli się postaramy. być może uda się zgromadzić domowników przy kolacji lub śniadaniu. Wówczas zużyjemy o wiele mniej energii gotując jajka czy parówki. Plusem jest także mniejsza ilość naczyń do zmywania, bo nie musimy brudzić naczyń dla każdego z osobna.

Podgrzewajmy potrawy w mikrofalówce

Rozgrzanie piekarnika zajmuje całą wieczność, a w dodatku jest kosztowne. Również podgrzewanie obiadu na kuchence gazowej nie należy do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Nasza rada – podgrzewajmy potrawy w mikrofalówce. Jeśli tylko nasza kuchnia jest wyposażona w to urządzenie – korzystajmy z niego. Zwłaszcza jeśli podgrzewamy obiad dla jednej osoby. Zaoszczędzimy nie tylko energię, ale i czas, bo mikrofalówka działa błyskawicznie.

Korzystajmy z właściwych naczyń

Średnica garnka powinna być dopasowana do wielkości palnika, z którego korzystamy. Jeśli wykorzystamy zbyt mały garnek, stracimy ok 20% energii. Z drugiej strony, kiedy zdecydujemy się na wykorzystanie zbyt dużego garnka w stosunku do palnika, minie bardzo dużo czasu, nim nasza potrawa zacznie się gotować. To kolejna strata prądu lub gazu!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 2)
Sposoby na tanie gotowanie cz. 1, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× dwa = 16

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>