Sposoby na tanie gotowanie cz.2

Sposoby na tanie gotowanie
Facebook Twitter Plusone

Sposobów na oszczędności w kuchni jest wiele. Wystarczy, że bardziej świadomie będziemy korzystać z kuchennych urządzeń i sprzętów. Miesięcznie możemy zaoszczędzić aż kilkadziesiąt zł, a za zaoszczędzone pieniądze możemy zafundować sobie jakąś małą przyjemność… Oczywiście kulinarną!

Masz termoobieg w kuchence? Wykorzystaj go!

Jeśli Twoja kuchenka na wyposażeniu ma termoobieg, wykorzystaj to. Przygotowując potrawę możesz ustawić temperaturę o 25-30 stopni Celsjusza niższą, niż podczas tradycyjnego nagrzewania od dołu lub od góry. Czas pieczenia się nie zmienia, więc jest to duża oszczędność energii elektrycznej.

Nie otwieraj piekarnika w trakcie pieczenia

Jeśli chcesz sprawdzić czy Twoje ciasto, czy pieczeń jest już gotowa zaglądnij do środka przez szybkę. Za każdym razem kiedy otwierasz drzwiczki piekarnika, ucieka z niego aż 10% ciepła. Pamiętaj, że niektóre ciasta, kiedy do środka piekarnika dostanie się chłodniejsze powietrze mogą oklapnąć. Jeśli otwierasz piekarnik, by podlać mięso wypróbuj foliowy rękaw. On rozwiąże Twój problem.

Dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli upiecz dwa ciasta za jednym razem

Na święta, lub inne przyjęcia okolicznościowe pieczemy kilka ciast. Jednak nie musimy czekać, aż jedno się upiecze by do piekarnika powędrowało następne. Możesz upiec dwa ciasta jednocześnie, to nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też energii elektrycznej lub gazu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że ciasta muszą mieć zbliżony czas i temperaturę pieczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 1)
Sposoby na tanie gotowanie cz.2, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /public_prod/wszystkiesmaki.pl/wp-content/themes/Aviva/post-single.php on line 53

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


2 + = pięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>