Sposób na zimowe wieczory

Grzaniec - sposób na zimowe wieczory
Facebook Twitter Plusone

Napój ten co roku stanowi obowiązkowy trunek świątecznych kiermaszów, często pijemy go także w domach. Według znawców jest doskonałym sposobem na poprawę trawienia, podobno pomaga także na katar, a już na pewno działa niesamowicie odprężająco.

Grzaniec, bo o nim mowa to grzane wino doprawione korzennymi smakami, takimi jak cynamon czy goździki. Najlepiej smakuje przyrządzony z prawdziwego wina. Kupując w sklepie ten smakowity trunek zwróćmy uwagę czy czasem nie został przygotowany z napoju winopodobnego, albo też spirytusu wymieszanego z sokiem.

Grzaniec - sposób na zimowe wieczory

Grzaniec – sposób na zimowe wieczory

Najlepiej jednak grzańca przygotować samemu w domu, wówczas mamy pewność, że wykonany jest z naturalnych składników. Do wina, najlepiej czerwonego możemy dodać nieco miodu, by osłodzić jego smak. Dodajemy także imbir, skórkę z cytryny lub pomarańczy, oraz obowiązkowo przyprawy korzenne.I możemy rozkoszować się wyśmienitym smakiem i rozgrzać zziębnięte od zimowej temperatury ciało.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 0.0/5 ( głosów: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


+ dwa = 4

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>