Porady Kuchenne

Sposoby na tanie gotowanie cz.2

Sposoby na tanie gotowanie

Sposobów na oszczędności w kuchni jest wiele. Wystarczy, że bardziej świadomie będziemy korzystać z kuchennych urządzeń i sprzętów. Miesięcznie możemy zaoszczędzić aż kilkadziesiąt zł, a za zaoszczędzone pieniądze możemy zafundować sobie jakąś małą przyjemność... Oczywiście kulinarną!

(więcej...) ...

Sposoby na tanie gotowanie cz. 1

Masterchef - Tanie gotowanie

W Internecie pojawia się mnóstwo przepisów na tanie potrawy, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w bardzo prosty sposób możemy oszczędzić, bez konieczności rezygnowania z dań, które tak uwielbiamy. Przestawiamy kilka cennych rad, które z pewnością powinna wykorzystać każda Pani domu.

(więcej...) ...

Jak pozbyć się osadu na szklankach?

Jak pozbyć się osadu na szklankach?

Osad na szklankach to prawdziwa zmora. Nie da się go tak łatwo pozbyć a nasza zastawa z nimi wygląda tragicznie. Jak poradzić sobie z tym problemem?

(więcej...) ...

Jak sprawić by bita śmietana była bardziej sztywna?

Jak sprawić by bita śmietana byłą bardziej sztywna?

Bita śmietana to niewątpliwie najpyszniejsza część deseru. Wygląda na wypiekach znakomicie... ale tylko wtedy kiedy jest dobrze ubita, czyli bardzo sztywna. Co zrobić by właśnie taka nam wyszła?

(więcej...) ...

Jak pozbyć się kamienia w czajniku?

Jak pozbyć się kamienia w czajniku?

Wodę w czajniku gotujemy przynajmniej kilka razy dziennie. Czajnik jest jednym z najczęściej używanych przez nas przyrządów kuchennych. Nic więc dziwnego, że osiada na nim kamień, szybko się zużywa.

(więcej...) ...

Jak uniknąć łez podczas krojenia cebuli?

Jak uniknąć łez podczas krojenia cebuli?

Krojenie cebuli od lat wiązało się z potokiem łez. Płaczemy, oczy nas szczypią...a to przecież tylko cebula. Co zrobić by tego uniknąć?

(więcej...) ...

Jak pozbyć się moli kuchennych?

Jak się pozbyć moli z kuchni?

Mole kuchenne mogą uprzykrzyć życie niejednej gospodyni. Pojawiają się wszędzie tam gdzie jest przechowywane jedzenie. W szczególności sypkie takie jak mąka, cukier, ryż czy kasza...

Ich pozbycie się czasami graniczy z cudem. Przedstawiamy jeden ze sprawdzonych sposób na wyeliminowanie tych kuchennych wrogów…

Dobrym i mało toksycznym sposobem na mole jest przyklejenie w różnych kuchennych zakamarkach dwustronnej taśmy klejącej. Te latające stworzenia bardzo szybko przykleją się do taśmy. Można spryskać ją jakimś słodkim zapachem, który zachęci szkodniki. Pamięta ...

Jak zniwelować nieprzyjemne zapachy w lodówce?

Jak zniwelować nieprzyjemne zapachy w lodówce?

Lodówka jest specyficznym „miejscem” w kuchni. Trudno utrzymać w niej czystość. Codzienne mycie jest prawie niemożliwe. Nieprzyjemne zapachy w lodówce są zmorą niejednej pani domu.

(więcej...) ...

Co zrobić, by chleb zachował długo swą świeżość

Co zrobić, by chleb zachował długą swą świeżość?

Nie ma nic pyszniejszego niż kromka świeżego chleba z masłem...Jednak codzienne wizyty w piekarni dla niektórych, zwłaszcza zabieganych i zapracowanych pań domu mogą być uciążliwe. (więcej...)

...