Pomysł na wigilijną ucztę

Pomysł na wigilijną ucztę
Facebook Twitter Plusone

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Pewnie wielu z Was zastanawia się co postawić na wigilijny stół.

Już niebawem staniemy przed zadaniem, z którym przychodzi nam mierzyć się co roku. Dobór potraw do wigilijnego menu wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Możliwości jest bez liku, polska kuchnia obfituje w potrawy, które tradycyjnie podaje się podczas wigilijnej kolacji. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole powinno pojawić się 12 potraw, każdej z nich należy spróbować, by zapewnić sobie pomyślność w nadchodzącym roku. Na naszych stołach z pewnością pojawi się barszcz z uszkami i karp, czy pierogi z kapustą i grzybami.

Pomysł na wigilijną ucztę

Pomysł na wigilijną ucztę

I choć każdy większość z nas będzie wierna tradycji, zapewne pojawią się miłośnicy kulinarnych eksperymentów, którzy postanowią do staropolskich przepisów przemycić nutkę nowoczesności.

W najbliższym czasie w naszym serwisie pojawią się świąteczne przepisy, zarówno te które wszyscy dobrze znamy, jak i wariacje na temat niektórych potraw. Was również zachęcamy do przesyłania swoich pomysłów – wszystkie przepisy opublikujemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 0.0/5 ( głosów: 0)

Przeczytaj także:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *


    5 × jeden =

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>