Pięciogwiazdkowe danie czyli co w 9 odcinku?

Facebook Twitter Plusone

We wczorajszym odcinku uczestnicy MasterChef znaleźli się w pięciogwiazdkowym hotelu Sheraton, w Krakowie, by tam stanąć do ostrej walki na przepisy.

Pierwszym zadaniem dziewiątego odcinka było przygotowanie dania, które swoim wyglądem i smakiem pasowałoby do hotelowej restauracji – The Olive. Zanim kucharze – amatorzy stanęli do zadania szef kuchni The Olive udzielił im małej lekcji pokazowej, która na zebranych zrobiła spore wrażenie.

Na wybór składników uczestnicy mieli 5 minut, zatem dwukrotnie więcej niż zazwyczaj. Uczestnicy wyszli ze spiżarni objuczeni składnikami, wśród których dominowały ryby i owoce morza.

Jurorami kandydatów na MasterChefa byli goście specjalni- Ewa Wachowicz, Piotr Bikont i Rick Stein, więc atmosfera w kuchni była niesamowicie napięta, wszyscy w skupieniu pracowali nad swym „dziełem”.

Goście specjalni 9 odcinka [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Goście specjalni 9 odcinka [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Jury MasterChef tym razem nie tylko przyglądali się poczynaniom uczestników, ale także dawali dużo dobrych rad i wpierali uczestników na duchu. Na koniec pogratulowali poziomu przygotowanych dań.

Jurorzy dawali wskazówki uczestnikom [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Jurorzy dawali wskazówki uczestnikom [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Zaproszeni goście nie byli surowymi jurorami, padło wiele pochwał, wyróżnili trzy dania – Kingi Paruzel, Michała Muskały i Janka Paszkowskiego, z wymienionych osób najlepszy był Janek. Rick Stein był pełen uznania i podziwu dla jego potrawy, która pozwoliła mu się przenieść myślami do odległych zakątków świata.

Niestety jak zwykle, wskazano także osoby, które nie zadowoliły podniebień jurorów. Do kolejnej konkurencji stanęli Agnieszka Sulikowska – Radi, Maciek Koźlakowski i Magda Mierzwińska. Do przygotowania trzy steki o różnym stopniu wysmażenia. Uczestnicy mieli bardzo różne sposoby, by wyjść z tej konkurencji jak najlepiej.

Najgorsze okazały się metody Magdy Mierzwińskiej i to ona musiała oddać fartuch. Jak zaznaczył Michel Moran o decyzji jury zadecydowały drobne szczegóły, niuanse. Magda zapewniła, że w dalszym ciągu będzie oddawać się swej kulinarnej pasji.

A już za tydzień kolejny gość specjalny, Joe Bastianich.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 1.0/5 ( głosów: 1)
Pięciogwiazdkowe danie czyli co w 9 odcinku?, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Przeczytaj także:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *


    dziewięć × 4 =

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>