Piaty odcinek za nami – przeczytajcie co się działo!

Facebook Twitter Plusone

W dzisiejszym odcinku uczestnicy po raz pierwszy walczyli o dalszy udział w programie drużynowo. Kapitanem drużyny niebieski był zwycięzca „deserowej” konkurencji z poprzedniego odcinka – Maciek Koźlakowski.

Maciek dostał możliwość wyboru uczestników, którzy znajdą się z nim w drużynie. Wybrał zawodników swoim zdaniem najsilniejszych – Błażeja Koperskiego, Milłosza Wyrwicza, Mikołaja Reya, Idira Makoudi i Kingę Paruzel. W drużynie czerwonych zatem znaleźli się Basia Ritz, Magda Mierzwińska, Agnieszka Sulikowska – Radi, Janek Paszkowki, Ola Niparko i Michał Muskała. Czerwoni na swojego kapitana wybrali Basię. Magda jednak miała wątpliwości czy Basia sobie poradzi, widziała siebie w tej roli.

Czerwona Drużyna Master Szefa [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Czerwona Drużyna Master Szefa [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Pierwszą konkurencją było przygotowanie obiadu składającego się z dwóch dań dla 120 żołnierzy. Uczestnicy mieli jedynie 3 godzniny, by ugotować posiłek dla tak ogromnej ilości osób. Zadaniem żołnierzy było spróbowanie dań przygotowanych przez obie drużyny, a następnie wybranie lepszego. Głosy żołnierzy przesądziły o zwycięstwie czerwonych.

Przegrana dużyna stanęła do kolejnej konkurencji. Tym razem walczyli indywidualnie, a ich zadaniem było odgadnięcie składników bigosu. Najlepsza okazała się Kinga Paruzel, odgadła aż 13 na 20 składników. Najmniej składników odgadli Miłosz, Maciek i Mikołaj.

Test smaków - Błażej Koperski [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Test smaków – Błażej Koperski [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Panowie musieli zmierzyć się w dodatkowej konkurencji. Ich zadaniem było oddzielenie białek jajek od żółtek. Kandydaci na Master Szefa walczyli dzielnie, mieli tylko trzy minuty na wykonanie zadania, a oprócz ilości liczyła się jakość. Najlepiej poszło Maćkowi, a najgorzej zadanie wykonał Mikołaj i to właśnie on musiał się pożegnać z programem.
Czy słusznie?

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 3.7/5 ( głosów: 3)
Piaty odcinek za nami - przeczytajcie co się działo!, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Skomentowano 2 razy

  1. riczard pisze:

    Nie moge zniesc tej Magdy, co straciła pamięć, drażni mnie ona niesamowicie, a od momentu kiedy stwierdzila ze ona bylaby lepszym kapitanem druzyny nie moge zupelnie na nia patrzec

  2. ewawroclaw pisze:

    to jest jakies nienormalne zeby miara kucharza bylo krojenie cebuli lub odzielania zoltek od bialek. bardzo fajny program, ale szkoda ze wymyslaja tak beznadziejne metody wylaniania najlepszych kucharzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× 3 = sześć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>