Wiemy, kto przeszedł do finału! Przeczytajcie jak wyglądał trzeci odcinek!

Facebook Twitter Plusone

Dziś o 20:00 rozpoczęła się walka o miejsce w finale pierwszej polskiej edcyji MasterChef. Przypominamy, że tylko 14 osób miało szansę znaleźć się w gronie tych, którzy w kolejnych odcinkach będą zmagać się z kulinarnymji arcytrudnymi zadaniami.

Na początek wybrano jednak coś znacznie bardziej prozaicznego. Zadaniem kandydatów na Master Szefa nie było wcale przygotowanie wymyślnej, zachwycającej swym wyglądem i nieziemsko apetycznej potrawy. Uczestnicy musieli… pokroić cebulę. Michel jako światowej klasy kuchenny mistrz pokazał dwa sposoby krojenia tego wyciskającego łzy z oczu warzywa – w kostkę i w piórka. Uczestników ogarneła lekka konsternacja, gdyż robił to z taką łatwością, a przy tym niezwykle szybko.

Niestety okazały się, że obawy były słuszne. Kiedy noże poszły w ruch, w ruch musiały pójść także plastry. Niewiele chyba było osób, które z tej konkurencji wyszły bez szwanku. A rekordzistą w skaleczeniach okazal się nasz uroczy Włoch – Carmine. Jurzorzy przechadzając się wśród uczestników bacznie ich obserwowali. Jako pierwsza z programu odpadła Helena z Warszawy. Nastomiast pierwszą osobą, która dowiedziała się, że przechodzi dalej była Basia Ritz.

Niestety przy krojeniu cebuli poległa spora część kandydatów na mistrza kuchni. Szęśliwcy, którzy zostali nieposiadali się ze szczęscia. Kolejne zadanie wymagało sporej kreatywności. Gdy oczom uczestnikow ukazała się cała góra jaj – dokładnie 4928 sztuk jurorzy wyjaśnili na czym będzie polegała kolejna konkurencja. Otóż każdy z uczestników miał przygotować danie, której głównym bohaterem będzie jajko – jedno jajko. Danie musiało być, jak to określiła Ania Starmach – wybitne i perfekcyjne. Teraz wszystko zależało od tego jednego, małego jajeczka.

Uczestnicy do dyspozycji mieli cały arsenał produktów i to z nich musieli przyrządzić danie, w którym jajko będzie „królem”. Na naszego jajecznego bohatera uczestnicy mieli różne pomysły. Widzieliśmy sałatki, jajka sadzone, najczęściej przygotowywanym daniem było jajko w koszulce – na taką formę zdecydowała się między innymi Ola Niparko. Na wykończenie tak przygotowanego jajka uczestnicy mieli różne pomysły. Były jajka na słodko – autorami jajecznych deserów byłi Kinga Paruzel i Michał Muskała. Monika Goździalska przygotowała jajecznicę z pomidorami. Powstał nawet obrazek z jedzenia, w którym jajko było poprawcie nas, jeśli się mylimy, słoneczkiem.

Kiedy czas na gotowanie dobiegł końca, a uczestnicy pięknie wykończyli swoje potrawy jury przystąpiło do degustacji. Jurorzy byli surowi, nie szczędzili słów krytyki, ale było też mnóstwo pochwał. Do finału przeszły osoby, które mieliśmy okazję poznać podczas dwóch poprzednich odcinkach.Agnieszka Sulikowska – Radi, Basia Ritz, Błażej Koperski, Janek Paszkowski, Kinga Paruzel, Magda Mierzwińska, Michał Kwaśnik, Michał Muskała, Miłosz Wyrwicz, Monika Goździalska, Ola Niparko, Mikołaj Rej, Maciek Koźlakowski i Idir Makoudi.

Ku naszemy rozczarowaniu nie udało się Marii Ożga, nie miał szczęścia także Adam Czapski.
Niestety spodziewaliśmy się większej dawki emocji w tym jakże ważnym odcinku. Mamy nadzieję, że kolejne będą widowiskiem na miarę amerykańskiej wersji. Finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 3)
Wiemy, kto przeszedł do finału! Przeczytajcie jak wyglądał trzeci odcinek!, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Skomentowano 3 razy

  1. marina pisze:

    Niestety program nie może się równać z amerykanska wersja. Marna kopia.

  2. ania skalska pisze:

    Szkoda, że fryzjer nie przeszedł

  3. kamyczek pisze:

    No nareszcie wybrali finalistów. Może teraz zacznie się prawdziwa rywalizacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


dziewięć + 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>