Akcja „nie bądź burak, jedz warzywa” w kontekście zdrowego trybu życia

Fundacja Allegro allforplanet
Facebook Twitter Plusone

„Nie bądź burak, jedz warzywa” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna Fundacji Allegro All For Planet, której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz przekonanie Polaków do zmiany nawyków żywieniowych. Mimo, że aktualnie coraz popularniejsze wśród ludzi są trendy slow food, świadomego kupowania, restauracje i sklepy z żywnością ekologiczną i organiczną coraz łatwiej dostępne, a wegetarianizm wydawać by się mogło, że świeci triumfy, to z danych statystycznych, podanych przez Allegro All For Planet, wygląda na to, że menu Polaka wcale nie jest tak ciekawe, jak można by pomyśleć na początku.

„Nadwaga i otyłość to coraz poważniejszy problem. Polacy jedzą szybko, niezdrowo oraz nieregularnie. Jedynie 7% Polaków je owoce i warzywa do każdego posiłku, prawie 40% zapomina o ich jedzeniu w ciągu dnia. W konsekwencji ponad 60% z nas cierpi na nadwagę i otyłość, a co piąte dziecko w Polsce dotknięte jest nadwagą.” Większość z nas po prostu nie ma czasu na gotowanie i długie zastanawianie się nad zawartością swojego talerza. Rano w biegu kupujemy jakąś drożdżówkę, po pracy, kiedy mamy chwilę jemy byle jaki obiad, a na kolację zazwyczaj już albo nie mamy ochoty, albo nachodzi nas chęć na standardowe „coś niezdrowego”, i często zamiast myśleć o sałatce, szeleścimy paczką od chipsów czy sreberkiem od czekolady.

Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia a także przekonanie Polaków, że samodzielne gotowanie nie jest ani nudne, ani pracochłonne. Zwłaszcza pracochłonne. Że aby wyczarować sobie pyszny i kolorowy obiad wcale nie potrzebujemy godzinnych medytacji nad parującymi garnkami czy skwierczącą patelnią. Ot, kilka składników, kilka minut, a efekty olśniewające. All For Planet na specjalnym blogu zaprezentowało garść przepisów, oryginalnych, i ujętych w bardzo estetyczne fotografie, po to, żeby zachęcić Polaka do gotowania, i pokazać, że warzyw potrawy niekoniecznie wyglądają jak bezbarwna papka, i nie każdy obiad musi składać się ze flagowego schabowego.

Fundacja All For Planet

Fundacja All For Planet to, powołana w listopadzie 2008 r., ekologiczna inicjatywa Allegro. Podstawowym celem Fundacji jest budowanie wśród Użytkowników serwisów Grupy Allegro świadomości ekologicznej oraz propagowanie zachowań przyjaznych środowisku. Idei tej przyświeca hasło „Zmieniamy rzeczy na lepsze”. Projekty, którymi zajmuje się fundacja skoncentrowane są na przede wszystkim na tak zwanej zielone stronie miasta, transporcie oraz propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.
Fundacja ma realny wpływ na rozwój rowerowej infrastruktury w miastach, kreuje przestrzeń miejską, wspiera twórczy potencjał młodych projektantów i pobudza do nawiązania dyskusji społecznej dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Dzięki podjętym przez All For Planet inicjatywom pod hasłem „Zaparkuj klimatycznie”, wiele miast w Polsce między 2010 a 2011 rokiem wypełniło się stojakami na rowery w kształcie słoni, kangurów, zębów, amonitów, globusów, książek, samolotów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 0.0/5 ( głosów: 0)

Przeczytaj także:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *


    8 − cztery =

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>