Ciasteczkowe wyspy czyli muffinki w natarciu

Czekoladowe muffinki
Facebook Twitter Plusone

Chmurkowata górka ciasta oblana czekoladową polewą, która spływa miękkimi strugami aż do falbankowatej foremki. Cóż to za smakowity stwór?

Odpowiedź jest prosta: to muffinka w całej swej pyszności. Ten miniaturowy smakołyk, występujący w wielu odmianach i kształtach niezaprzeczalnie podbił serca łasuchów na całym świecie. Choć na rynku zachodnim muffinki znane są w wersji angielskiej oraz amerykańskiej, w Polsce zdecydowanie większą popularnością cieszą się babeczki spod znaku The Star Spangled Banner. Jako symbol amerykańskiego stylu życia. puszyste babeczki, którym towarzyszy subtelny smak cappuccino, zadomowiły się w również w naszych kawiarniach i cukierniach.

Co jest takiego niezwykłego w muffinkach, że tak chętnie po nie sięgamy? Tych, którzy choć raz spróbowali muffinek zgodnie twierdzą, że to jeden z najsmaczniejszych skarbów jakie kiedykolwiek jedli. Swoim smakiem i konsystencją te małe przekąski przypominają polskie babki piaskowe, z tą różnicą, że ich ciasto jest pulchniejsze i bardziej wilgotne. Dzięki temu, mała muffinka z powodzeniem zastępuje tort czy kawałek tradycyjnego ciasta, tworząc dobraną parę z kawą czy herbatą. Ponadto owa babeczka kosztuje zazwyczaj mniej niż inne słodkości, a jej walory smakowe niczym nie odbiegają od „bogatszej” konkurencji.

Muffinki

Muffinki

Muffinki cechuje ogromna ergonomia kształtu. Okazała „korona” muffinki wielkością dorównuje zaciśniętej pięści, przez co babeczki można zapakować do plecaka lub torebki. Co więcej, są one proste w przygotowaniu, więc amatorzy domowych wypieków z łatwością będą mogli je upiec, nie zdając się na łaskę pobliskich piekarni

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 1)
Ciasteczkowe wyspy czyli muffinki w natarciu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


dwa × 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>