Moda na pisanie… o(d) kuchni

Moda na pisanie o(d) kuchni
Facebook Twitter Plusone

Coraz częściej można spotkać się z masowym zjawiskiem pisania książek o tematyce kucharskiej. Znane osobistości, gwiazdy i celebryci gorąco zapewniają o swojej miłości do gotowania, a przypieczętowują ją swoim nazwiskiem pod gotowym wydawnictwem. Czym w dzisiejszych czasach, przepełnionych najrozmaitszymi przepisami umieszczanymi w Internecie (zwłaszcza na tematycznych blogach), są tak naprawdę książki kucharskie?

Warto pamiętać, że taka księga to nie tylko spis przepisów, ale również skarbnica wiedzy na temat kultur całego świata, do którego kuchnia jest wprowadzeniem. W tych najstaranniej wykonanych nierzadko można spotkać przepiękne zdjęcia autorstwa uznanych fotografów. Książka kucharska jest więc łącznikiem różnorodnej sztuki, której towarzyszy nakierowanie na estetykę zdjęć, okładki (która przy okazji będzie ładnie prezentować się na półce), a również samych potraw po ich wykonaniu.

Moda na pisanie o(d) kuchni

Moda na pisanie o(d) kuchni

Osoba naprawdę lubiąca gotowanie sięgnie prędzej po książkę Nigelli Lawson niż Agnieszki Maciąg, doceniając jej profesjonalizm i doświadczenie. Obok tej pierwszej specjalistami i prawdziwymi „kulinarnymi wyjadaczami” są Gordon Ramsay i Jamie Olivier, a w Polsce najpopularniejsza restauratorka Magda Gessler. Do listy można dodać także Ewę Wachowicz, która kojarzona z gotowaniem stała się za pomocą własnego programu w telewizji.

Moda na gotowanie w domu nie słabnie, a co za tym idzie – wydawanie książek kucharskich mających pomóc amatorom „kucharzenia” rozwijać swoje umiejętności. Kulinaria, jeszcze do nie tak dawna dziedzina kojarzona z zamierzchłymi czasami naszych dziadków, stanowiąca niezbędny element prawidłowego prowadzenia ogniska domowego, dziś jest po prostu pasją i sposobem na spędzenie czasu z bliskimi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 3.0/5 ( głosów: 2)
Moda na pisanie… o(d) kuchni, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


trzy × = 3

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>