Magda Gessler rozmawia z Newsweekiem na temat tego, co jedzą Polacy

Magda Gessler w Newsweek [źródło:Newsweek]
Facebook Twitter Plusone

Niedawno w Newsweeku ukazał się wywiad z jurorką Masterchef – Magdą Gessler. Restauratorka opowiadała o zwyczajach kulinarnych Polaków i o swoim podejściu do gotowania.

Magda Gessler powiedziała kiedyś, że Polacy nie jedzą, a żrą, tym wywołała sporą burzę. Teraz mówi, że niestety polski naród uważa, że mięso jest niezbędnym składnikiem każdego obiadu, a warzywa przez większość z nas nie są uważane za jedzenie. Zdaniem restauratorki mnóstwo bezmięsnych potraw jest równie pożywnych i smacznych co np. kotlet schabowy. Sama uwielbia młode ziemniaki z koperkiem i kefirem.

Podczas wywiadu padło pytanie skąd u Polaków takie zamiłowanie do kuchni międzynarodowej. Magda Gessler odpowiada, że jedząc potrawy kojarzące się nam z odległymi krajami, czujemy się po trosze jakbyśmy odbywali dalekie podróże.

Inną kwestią jest to, że to co się je uzależnione jest od tego, gdzie się mieszka. A Warszawa jeśli chodzi o jedzenie już zupełnie odrębnym światem. Tu jest ważna kariera i dobra figura, która może karierze pomóc. Magda Gessler krytykuje osoby, które kreują się na bywalców salonów. To tacy, którzy bywają w drogich restauracja i jedzą sushi, nie wiedząc zupełnie, że to co im podano jest tylko gotowanym łososiem.

Magda Gessler [fot. Aneta Zadroga]

Magda Gessler [fot. Aneta Zadroga]

Magda Gessler uważa, że jedzenie powinno być rytuałem. Za mistrzów celebrowania jedzenia uważa Włochów, Hiszpanów i Francuzów. Trzeba się delektować zapachem kolacji i wina. Jedzenie staje się wtedy wstępem do seksu. Na kolację coś lekkiego, ryba czy pasta, do tego wino i robi się przyjemnie.
I właśnie tak powinno być.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 4.1/5 ( głosów: 11)
Magda Gessler rozmawia z Newsweekiem na temat tego, co jedzą Polacy, 4.1 out of 5 based on 11 ratings

Skomentowano 3 razy

  1. ktoś pisze:

    Magda Gessler i Palikot, dobrana para, nie ma co

  2. krystek pisze:

    Warszawa jest specyficzna, to miasto na poziomie eurpejskim, niestety niektorzy zachowuja sie wlasnie tak jak mowi pani magda i przez to inni wlasnie takei zdanie maja o warszawie i warszawiakach.

  3. krystian_wawa pisze:

    Pani Magdo uwielbiam programy z Panią. Doskonale zna się Pani na kuchni i umie Pani przekazac swoja wiedze dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


4 + siedem =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>