Lista najbardziej kalorycznych rzeczy do jedzenia cz.1

Lista najbardziej kalorycznych rzeczy do jedzenia
Facebook Twitter Plusone

Wiosna w pełni, na straganach i sklepowych pułkach pojawiły się nowalijki, pierwsze wiosenne warzywa. Zaczyna się również sezon owocowy, niebawem w każdym domu zagoszczą truskawki. Z pewnością jest to zdrowsza i lżejsza alternatywa od produktów, które znalazły się na naszej liście 10 najbardziej kalorycznych produktów. Dziś przedstawiamy pierwszą piątkę tego niechlubnego zestawienia.

Na miejscu dziesiątym znalazła się pizza. Z mięsem, polana sosem lub oliwą to bomba kaloryczna, które powinny wystrzegać się panie, które tego lata chcą pochwalić się nienaganną sylwetką na plaży. 100 gram tej przyjemności to aż 327 kalorii.

Miejsce dziewiąte – karpatka. Łakoć chętnie zjadany „do kawy”, o delikatnym cieście z wyśmienitym kremem budyniowym ma niemiłosiernie dużo kalorii. W jednym kawałku (100 g) jest ich 450. Pięć takich zaspakaja dzienne zapotrzebowanie na kalorie dorosłej kobiety…

Na ósmym miejscu uplasowały się tak dobrze Wam znane frytki. Stanowią obowiązkowy element każdego fast foodowego zestawu. Wartość kaloryczna samych frytek w 100 gramach to aż 470 kalorii. Jeśli dodamy do tego ketchup, albo sos na bazie majonezu, to kaloryczność takiego smakołyku wzrasta o jakieś 200 kcal.

Baton Snickers zajął siódme miejsce. Orzeszki i karmel polane mleczną czekoladą to niemal 200 kalorii. To najbardziej kaloryczny batonik z dostępnych na polskim rynku.

Miejsce szóste należy do kanapki MC Royal. Bułeczka z sezamem, ser żółty, mięso czynią z niego najbardziej kaloryczną przekąskę fast foodowego giganta. Jedna kanapka to 505 kalorii. Sporo, czyż nie?

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 0.0/5 ( głosów: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


siedem − = 4

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>