Kuchnia molekularna w MasterChef!

Facebook Twitter Plusone

Wczorajszy odcinek upłynął pod znakiem kuchni molekularnej i hiszpańskich specjałów. Pierwsza z konkurencji była dla zawodników niezwykle stresująca. Powtórzenie dania przygotowanego przez niekwestionowany autorytet kulinarnego świata Jordiego Cruza okazało się bardzo stresującym zadaniem.

Żaden z uczestników, jak dotąd nie miał do czynienia z kuchnią molekularną. Nic więc dziwnego, że wszyscy z uwagą śledzili każdy ruch Jordiego, kiedy ten prezentował swój sposób na befsztyk tatarski, właśnie według tej kulinarnej filozofii.

Uczestnicy na wykonanie potrawy mieli 60 minut, a sam czas gotowania jajek w ściśle określonej temperaturze, tak by żółtko pozostało płynne miał wynieść 42 minuty! Atmosfera w kuchni była napięta, między uczestnikami pojawiły się pierwsze zgrzyty.

Michałowi nie udało się znaleźć w lodówce jednego z składników – elementu dania, które uprzednio przygotował i wstawił do lodówki, by składnik nabrał pożądaną formę. Skorzystał więc ze składnika… innego uczestnika. Michał nie widział w tym nic złego, gdyż jego składnik również zniknął w tajemniczych okolicznościach. Innego zdania byli pozostali…

Kiedy czas na przygotowanie potrawy minął nie wszystkie dania były gotowe. Basia była załamana, bo nie dość, że nie udało się jej zmieścić w czasie, to na dodatek nie wykończyła dania, gdyż zabrakło jej zaginionego składnika.

Sądziła, że przez to jej danie zostanie zdyskwalifikowane już na wstępie. Jednak spotkała ją miła niespodzianka. Zdaniem hiszpańskiego mistrza kuchni to jej tatar okazał się najlepszy.

Najlepsza okazała się Basia Ritz [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Najlepsza okazała się Basia Ritz [fot. TVN, Bartosz Siedlik]

Tym wyczynem Basia zapewniła sobie miejsce w finałowej trójce. Pomimo, że jej danie nie było kompletne obroniła się doskonałym warsztatem i opanowaniem, jakim wykazała się w kuchni.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 1)
Kuchnia molekularna w MasterChef!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


osiem + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>