Królik królem!

Facebook Twitter Plusone

Kolejny dzień, kolejne wyzwanie przed uczestnikami. Jurorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dla naszych Master Szefów przygotowali kolejne zadanie wymagające kulinarnego doświadczenia i sporych umiejętności.

Kolejny w programie test niespodzianka. Na stanowiskach uczestników postawiono tajemnicze skrzynki. A co w nich? O kurcze królik – to słowa Janka Paszkowskiego, wypowiedziane kiedy przekonał się, z czym przyjdzie mu się zmierzyć tego dnia. Nie jest łatwo przyrządzić królika, nieodpowiednia temperatura i zły czas gotowania mogą spowodować, że mięso będzie po prostu niezjadliwe.

Jednak to nie sposób przygotowania królika był największym problemem dla Agnieszki Sulikowskiej – Radi. Agnieszka jak dotąd nie przyrządzała żadnej potrawy z tego mięsa, a widok leżącego w całości na desce zwierzątka w przeraził ją do tego stopnia, że postanowiła zrezygnować z udziału w konkurencji i tym samym w programie. Agnieszce z pomocą przyszli pozostali uczestnicy, którzy podzielili go dla niej na części, by przestał jej kojarzyć się z domową maskotką.

Uczestnicy różnie podeszli do zadania, a Michel Moran był bardzo zadowolony z faktu, że każde danie było inne. Jednak godzina na przygotowanie królika to niewiele, i część osób nie poradziła sobie z tym wyzwaniem. Najsłabsi okazali się Idir Makoudi, Miłosz Wyrwicz i Michał Muskała. Jako autorów najlepszych dań jury wymieniło Agnieszkę Sulikowską – Radi, Maćka Koźlakowskiego i Kingę Paruzel. I to właśnie potrawa Kingi, która jak mówi, przepisy na królika jedynie czytała, zyskała największe uznanie, a Kinga nietykalność w następnej konkurencji.

W kuchni wszystko bywa na opak, nie powidło się Idirowi, który niejednokrotnie miał do czynienia z mięsem królika. Agnieszka i Kinga choć wcześniej nie przygotowywały królika poradziły sobie znakomicie.

Prawdziwy Master Chef musi poradzić sobie w każdej sytuacji, nawet jeśli jest dla niego zupełnie nowa. Dlatego mamy nadzieję, że jurorzy nie zawiodą i kolejne zadania będą równie ciekawe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 2)
Królik królem!, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× jeden = 6

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>