Kim jest Joe Bastianich?

Kim jest Joe Bastianich?
Facebook Twitter Plusone

Już jutro odcinek, w którym gościem będzie Joe Bastianich – juror włoskiej i amerykańskiej edycji MasterChef. Czym na co dzień zajmuje się Joe Bastianich?

Jest jednym z najlepszych amerykańskich restauratorów, producentem wina. Znany jest z organizowania przyjęć, podczas których goście testują nowe trunki, a w tle słuchać rock’n'roll. Ponadto Bastianich to pomysłodawca i propagator Eataly, który w Nowym Jorku pierwotnie był największym targiem żywności, gdzie mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w najlepsze produkty prosto od producentów. Obecnie Eataly stało się amerykańskim synonimem filozofii kulinarnej opartej na świeżych produktach pochodzących od lokalnych wytwórców.

Bastianich przez Amerykanów uważany za największy autorytet, jeśli chodzi o włoskie wina jest posiadaczem trzech winnic we Włoszech, oraz jeden w Argentynie. Ukazało się także kilka jego publikacji o tematyce winiarskiej, a także książek, w których z pasją pisze o gotowaniu, jedzeniu i winach.

Ostatnio Joe odkrył w sobie także talent sportowy. Od kilku lat z sukcesami startuje w maratonach i triatlonach, a w swoim sportowym dorobku ma m.in. ukończenie zawodów Iron Man na Hawajach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 8)
Kim jest Joe Bastianich?, 5.0 out of 5 based on 8 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


9 − = osiem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>