Dzień pączka już tuż, tuż…

Przepis na domowe pączki
Facebook Twitter Plusone

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie ze zwyczajem w ten dzień nikt nie wzbrania się przed pałaszowaniem słodkości, wśród których prym wiodą pączki.

W tym roku tłusty czwartek będziemy obchodzić 7 lutego. Tradycyjnie w ten dzień wszyscy będziemy zajadać się pączkami i nikomu nie przyjdzie do głowy, by liczyć kalorie, czy ilość zjedzonych tych drożdżowych pyszności. Cukiernie jak co roku zafundują nam spory wybór jeśli chodzi o rodzaje pączków. W ofercie cukierników znajdziemy pączki nadziewane marmoladą, powidłem śliwkowym, ale też budyniem. Przyprószone cukrem pudrem, a także w polewie lukrowej ze skórka pomarańczową. Są też pączki z nadzieniem advocat, polewane czekoladą.

Tłusty czwartek - MasterChef Polska

Tłusty czwartek – MasterChef Polska

Możliwości jest mnóstwo, a cukiernie już teraz przyjmują zamówienia, rekordziści zamawiają nawet pół tysiąca pączków!
Oprócz pączków dużym powodzeniem wśród klientów cukierni cieszą się także tak zwane faworki, czyli inaczej chrust. To kolejny z tradycyjnych tłustoczwartkowych przysmaków.

W tłusty czwartek niekwestionowanym królem słodkości jest pączek, inne wyroby cukierników wypadają przy nim zdecydowanie blado. Przeciętny Polak w ten dzień zje 2,5 szt. drożdżowego smakołyku. A ile kalorii ma taki pączek? Pączek z dżemem to około 270 kcal, ale kto by o tym pamiętał…

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 3.0/5 ( głosów: 2)
Dzień pączka już tuż, tuż..., 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


sześć − = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>