Czy Magda Gessler ogłupia społeczeństwo?

Facebook Twitter Plusone

Jakiś czas temu w Wprost pojawił się ranking najbardziej ogłupiających programów telewizyjnych. Wśród nich znalazł się program Magdy Gessler – Kuchenne rewolucje. Również MasterChef znalazł się pod ostrzałem mediów.

Na łamach Wprost przeczytaliśmy, że Maga Gessler przeklinając, ubliżając restauratorom i wypluwając przygotowane przez szefów kuchni dania liczy, że nasz naród w końcu nauczy się gotować.

Co więcej zazwyczaj rola Magdy Gessler nie kończy się na ratowaniu upadającej restauracji. Już kiedyś pisaliśmy o zapędach pani Gessler do psychologicznej analizy właścicieli i pracowników knajp – w co drugim odcinku spotykamy się albo z rozgrywającym się w czterech ścianach rodzinnym dramatem, albo z tyranią właściciela czy to lenistwem pracowników.

Formatowi MasterChef dostało się za jego zasady, zdaniem publicysty Piotra Semki formuła programu jest niedopuszczalna. Według dziennikarza jurorzy ubliżają uczestnikom, a ganienie ich na środku za ich niedosmażone, czy źle wyglądające danie w obecności pozostałych zawodników to traktowanie rodem z kolonii karnej.

Magda Gessler w odpowiedzi na zarzuty, że jakoby ogłupia społeczeństwo stwierdziła, iż oglądalność jej programów mówi sama za siebie. 8 mln osób każdego tygodnia włącza TVN by obejrzeć restauratorkę w czy to Kuchennych Rewolucjach, czy MasterChef. Jeśli chodzi o zasady Masterchef, nie są one wymysłem ani jego polskich producentów, ani tym bardziej samych jurorów. Kandydaci, którzy biorą udział w castingach doskonale wiedzą jaka jest formuła programu i chyba nikomu to nie przeszkadza.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 ( głosów: 1)
Czy Magda Gessler ogłupia społeczeństwo?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


+ 1 = sześć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>