Jak przebiegały castingi na jurorów programu MasterChef?

Facebook Twitter Plusone

Producentka programu Ewa Leja zdradziła szczegóły dotyczące wyboru jury nowego kulinarnego show, które pojawi się w jesiennej ramówce TVNu.

Jak wyglądały kulisy wyboru jury MasterChef Polska?
Jak wiadomo w programach typu talent show początkowo to jurorzy mają decydujący głos, kto przechodzi dalej, a kto niestety odpada. Dlatego producenci programu podeszli do wyboru składu z ogromna dozą profesjonalizmu i zdecydowali się na przeprowadzenie castingu. Nie dotyczy to oczywiście przewodniczącej programu Magdy Gessler, która jako autorytet w świecie gastronomi została zaproponowana przez szefów TVNu. W castingu wzięli udział nie tylko szefowie kuchni, ale także osoby w inny sposób związane z kulinariami, np. krytycy, autorzy blogów czy dziennikarze. Podczas pierwszego z trzech etapów przeprowadzane były rozmowy kandydatów z dziennikarkami. Po obejrzeniu nagrań producenci wybrali 20 uczestników, którzy przeszli do następnego etapu. Był nim improwizowany występ w programie, podczas, którego uczestnicy castingu mieli oceniać gotującego statystę. Organizatorzy castingu przyglądali się kandydatom, ich reakcjom, temu jakie zadają pytania i jaki mają kontakt z uczestnikiem. Z wyłonionych w tym etapie kilkunastu osób szefowie TVN wybrali dwie. O ich decyzji przesądziło kilka czynników. Głównym było to, czy jurorzy do siebie pasują i czy będą umieli ze sobą współpracować, mobilizując uczestników. Ważne było także, aby sędziowie byli dla wiarygodni dla widza. Niezwykle istotna okazała się także swoboda w pracy przed kamerami oraz dobry kontakt z ludźmi. Ania Starmach i Michel Moran to wyłonieni w castingu jurorzy, którzy zdaniem producentki, Ewy Leji są najlepszymi osobami na to miejsce.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 0.0/5 ( głosów: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


9 − = siedem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>