Basia Ritz nie jest amatorką?

Facebook Twitter Plusone

Basia Ritz, zwyciężczyni pierwszej edycji programu MasterChef prowadzi w Kolonii, swoją firmę cateringową. Czy to aby nie jest złamanie regulaminu programu?

Jak przyznała w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Magda Gessler, Basia Ritz wygrała dzięki swojemu kulinarnemu obyciu i znajomości rożnych kuchni świata. Tymczasem ta kulinarna wiedza może nie wynikać z faktu, iż Basia zajmuje się gotowaniem profesjonalnie, bo jak nazwać inaczej usługi cateringowe, jakie świadczy dla klientów.

W regulaminie czytamy: „W programie Masterchef Polska mogą wziąć udział tylko te osoby, które ukończyły 18 lat i które amatorsko zajmują się sztuką kulinarną (nie zajmują i nie zajmowały się zawodowo gotowaniem, nie pracują i nie pracowały na stanowisku szefa kuchni, kucharza lub pomocnika kucharza w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym).” Co prawda Basia nie pracuje w żadnej z wymienionych powyżej profesji, jednak przygotowywanie potraw w ramach firmy cateringowej niewiele ma wspólnego z amatorskim gotowaniem.

Na swojej stronie TVN podkreśla, że w programie biorą udział jedynie osoby, które gotowaniem nigdy nie zajmowały się zawodowo. „Finaliści „MasterChefa” to ludzie, którzy nigdy nie gotowali profesjonalnie, ale swoją ogromną pasją i entuzjazmem często przewyższają zawodowych kucharzy. Są pełni nietuzinkowych pomysłów i nie jest im obce eksperymentowanie w kuchni”.

W poniedziałek na księgarnianych półkach pojawiła się książka kulinarna zwyciężczyni Master Szef, a jej autorka w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN mówi o tym, że szuka lokalu pod restaurację. Dostała także propozycję poprowadzenia programu kulinarnego.

Ciekawe czy Basia odniesie się w jakiś sposób do informacji, które w ostatnim czasie ujawniono. Z pewnością w roli MasterChefa czuje się świetnie i nic nie wskazuje, by chciała zrzec się tytułu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł
Ocena: 3.6/5 ( głosów: 5)
Basia Ritz nie jest amatorką?, 3.6 out of 5 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


6 + = trzynaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>